Szlak wokół Jeziora Mokrego

Jest to trasa, która znajduje się w Rucianej Nidzie i prowadzi wzdłuż Jeziora Mokrego. Jej dystans to – 23,4 km. Jest to trasa leśna. Przejeżdżając przez  Rezerwat Królewska Sosna można podziwiać jego osobliwości florystyczne do których należą pomnikowe drzewa “Królewska sosna” i “Dąb nad Mukrem” im. Karola Maltka, dystroficzne jeziorka śródleśne z reliktową florą polodowcową torfowisk wysokich i przejściowych. Półwysep Ławny Lasek to miejsce wczesnego osadnictwa.

Plik trasy w formacie gpx
pobierz
Szlak leśniczówka Pranie

Jest to trasa leśna, znajdująca się w Rucianej Nidzie w powiecie piskim, a jej całkowita długość wynosi – 30,6 km. Tereny tej trasy są niesamowicie piękne i malownicze. Wiedzie ona do Leśniczówki Pranie nad Jeziorem Nidzkim, gdzie wypoczywał i tworzył K. I. Gałczyński. Leśniczówka powstała w roku 1880 i przeszła do historii właśnie z powodu częstych pobytów Gałczyńskiego. Po drodze zobaczyć można młyn wodny i głazy na wyeksploatowanej żwirowni. .

Plik trasy w formacie gpx
pobierz
Szlak Pętla Wojnowska

Pętla Wojnowska jest drugą pod względem długości ścieżką rowerową w naszej gminie, liczącą 39,1 kilometra. Swój początek bierze w Centrum Informacji Turystycznej i Promocji w Rucianem-Nidzie. Jest to typowa trasa rodzinna o średniej trudności. Przemierzając ją można podziwiać niezwykle piękne widoki i malownicze tereny. Szlak przebiega przez wiele pięknych miejscowości w których spotkać można mnóstwo atrakcji.

Plik trasy w formacie gpx
pobierz

Szlaki rowerowe Ziemi Mrągowskiej

IT Mrągowo