BOSCH  Nyon 2021

Nowy Nyon toruje drogę do w pełni połączonego e-roweru. Aplikacja eBike Connect łączy Nyon ze smartfonem i wymienia dane o trasach i aktywnościach. Kolorowy wyświetlacz wspiera rowerzystę  jako inteligentny przewodnik podczas odkrywania wcześniej nieznanych miejsc i działa jako osobisty trener, dostarczając dane o kondycji. Komputer pokładowy typu „wszystko w jednym” można obsługiwać intuicyjnie i łatwo za pomocą ekranu dotykowego, a podczas jazdy można nim sterować za pomocą oddzielnej jednostki sterującej. Równie dobrze czuje się w trasie, podczas długich przejażdżek lub krótkich rutynowych podróży: solidny i czytelny wyświetlacz zapewnia, że ​​użytkownicy Nyona są dobrze wyposażeni na każdą sytuację i na każde warunki pogodowe. Nowy komputer pokładowy Nyon – inteligentniejsza, bardziej intuicyjna i lepiej połączona generacja. Tak właśnie wygląda Connected Biking.

Jeszcze wygodniejsza: funkcja Touch sprawia, że ​​Nyon jest jeszcze bardziej intuicyjny, a oddzielna jednostka sterująca może być używana podczas jazdy.

Wielokrotnie nagradzany projekt
Przekonujący design, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz: 3,2-calowy kolorowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości łączy inteligentne funkcje z eleganckim wyglądem i otrzymał nagrodę Red Dot Design Award.

Optymalna czytelność
Dobra widoczność w każdych warunkach oświetleniowych: Jasność wyświetlacza i podświetlenie automatycznie dostosowują się do oświetlenia otoczenia.

Indywidualne ekrany
Skoncentruj się na tym, co najważniejsze: Interfejs użytkownika na wyświetlaczu można dostosować do specyficznych preferencji kierowcy. Oznacza to, że wszyscy kierowcy mogą w każdej chwili zobaczyć potrzebne informacje.

Zawsze gotowy do działania
Niezależnie od pogody: ekran dotykowy solidnego wyświetlacza pozostaje w pełni funkcjonalny, nawet w deszczowych lub zapylonych warunkach, i można go obsługiwać nawet w rękawicach rowerowych.

Inteligentne funkcje łączności
Idealne połączenie: Nyon jest częścią inteligentnego systemu połączonego i łączy eBiker ze światem eBike firmy Bosch za pomocą aplikacji na smartfony i portalu internetowego.

Synchronizacja danych
Zawsze w dialogu: gdy tylko Nyon połączy się ze smartfonem lub Wi-Fi, komputer pokładowy łączy się z kontem użytkownika eBike Connect i automatycznie synchronizuje dane jazdy.

Pozycja na życzenie
Idealnie dopasowana podstawa: Aby zapewnić najlepszą możliwą czytelność, do wyboru są dwie pozycje mocowania wyświetlacza. Centralne mocowanie nad kierownicą jest specjalnie zaprojektowane dla rowerzystów eMountain, podczas gdy rowerzyści turystyczni mogą przesunąć mocowanie dalej do przodu

Jedno urządzenie, kilku użytkowników.
Podziel się korzyściami: eBikerzy mogą udostępniać swój Nyon rodzinie lub znajomym – każdy może wtedy zsynchronizować swoje dane dotyczące jazdy z własnym kontem.
Aktualizacje oprogramowania
Zawsze aktualne: aktualizacje oprogramowania lub nowe mapy można wygodnie pobrać bezprzewodowo i zainstalować.
Większe bezpieczeństwo w ruchu
Zawsze na widoku: lampka kontrolna Bosch eBike ABS jest zintegrowana z wyświetlaczem. Dzięki wyeliminowaniu oddzielnej lampki kontrolnej użytkownicy Nyon mogą korzystać z uporządkowanej kierownicy.

Twój Nyon – brama do świata Bosch eBike

Szybsze uruchamianie
Łatwiejsze znajdowanie lokalizacji: najnowsze cele podróży są wyraźnie wymienione i można je wybierać bezpośrednio. Ponadto eBiker może określić swój adres domowy lub służbowy w portalu internetowym.

Powrót do początku
Koniec z gubieniem się: aktualną lokalizację rowerzysty można zapisać ręcznie, aby eBiker mógł w dowolnym momencie nawigować z powrotem do tej pozycji wyjściowej.

Łatwa kontrola
Sprytne rozwiązanie: rowerzyści mogą wprowadzić następny cel podróży, powiększyć odpowiedni fragment mapy, przesunąć go i wybrać miejsce docelowe na mapie za pomocą wygodnych elementów sterujących na ekranie dotykowym. Dźwięki powiadomień podczas podróży ostrzegają eBikerów o następnym zakręcie, aby mogli w pełni skoncentrować się na swojej podróży.

Planowanie tras
Dobry plan to podstawa: eBikerzy mogą wygodnie planować swoje trasy w portalu internetowym eBike Connect i przenosić je do komputera pokładowego Nyon. Poprzez integrację Outdooractive, użytkownicy Nyon mogą wybierać pomiędzy różnymi przejażdżkami w portalu internetowym; trasy z komoot można również importować.

Pozostały zakres topograficzny
Wyraźna grafika: Mapa pokazuje eBikerom, jak daleko prawdopodobnie dotrą w odpowiednim trybie wsparcia w warunkach geograficznych. Te dodatkowe informacje pozwalają im jeszcze lepiej zaplanować trasę.

Informacje o zasięgu
Dla długotrwałej przyjemności z jazdy: Podczas planowania jazdy Nyon pokazuje, czy można dotrzeć do celu za pomocą wybranego wspomagania silnika. Będąc w ruchu, eBiker otrzyma wczesne powiadomienie, jeśli trzeba będzie wybrać inny tryb wsparcia.

Sprawność
Sprawdzenie kondycji Ukierunkowane cele fitness: komputer pokładowy oblicza wydajność e-roweru na podstawie siły pedałowania i kadencji. Ponadto pokazuje również spalone kalorie i można go połączyć z opcjonalnym czujnikiem tętna. Ułatwia to osiągnięcie celów fitness.

Analiza online
Aby uzyskać najlepszy możliwy przegląd: w aplikacji na smartfony eBike Connect lub w portalu internetowym użytkownicy mogą wywołać graficzny wyświetlacz i szczegółową analizę własnych wyników. Jest to idealne rozwiązanie do adaptacji treningu.

Porównywanie osiągów
Zwiększanie motywacji: Nyon porównuje prędkość, moc i kadencję aktualnej jazdy ze średnimi wartościami i pokazuje eBikerowi, czy jego własne osiągi są lepsze, czy gorsze od wartości średniej.

Udostępnianie danych o kondycji
Połączone z innymi rowerzystami: jeśli chcą, eBikerzy mogą z łatwością udostępniać swoje zarejestrowane dane i przejażdżki aplikacjom takim jak Strava i komoot. Po zakończeniu konfiguracji dane są automatycznie synchronizowane.

Blokada
Inteligentna dodatkowa ochrona przed kradzieżą: Dostępna za niewielką opłatą funkcja premium „Blokada” wyłącza wspomaganie silnika po wyjęciu Nyona. Zamek elektroniczny odblokowuje się ponownie dopiero po ponownym podłączeniu tego samego komputera pokładowego.

Indywidualne tryby jazdy
Adaptacja: Ta funkcja premium, którą można kupić w aplikacji na smartfony eBike Connect, umożliwia rowerzystom tworzenie i konfigurowanie własnych trybów jazdy. Dzięki temu wspomaganie silnika dla różnych prędkości może być idealnie dopasowane do osobistego stylu jazdy rowerzysty.